راهنمای بازی مستر90

راهنمای بازی آنلاین مستر90

ابزار کاربر

ابزار سایت


فرمول_انجام_بازی

فرمول انجام بازی ها

هر بازی در مستر90، بر اساس پارامترها و الگوریتم های مشخصی انجام می شود. توجه به پارامترهای یک بازی و چیدمان مناسب استراتژی بازی، تاثیر به سزایی در پیروزی در بازی دارد.

یک مربی خوب، با توجه به پتانسیل تیم خود و نیز با نگاه به تیم حریف، بهترین ترکیب این پارامترها را برای بازی خود بر می گزیند.

پارامترهای بازی

لیست پارامترها و موارد موثر در بازی تیم در زیر آمده.

قدرت کلی بازیکن

مسلما یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیر گذار در بازی، قدرت کلی بازیکنان حاضر در زمین است. در مستر90، مانند فوتبال واقعی، علاوه بر کیفیت کلی بازیکن، تک تک پارامترهای بازیکن نیز در بخش های مختلف زمین تاثیرگذارند. همچنین برخی پارامترها، در هنگام حمله و دفاع، به طور مستقل از هم عمل می کنند. به طور مثال برای یک مدافع، علاوه بر قدرت کلی و برآیند پارامترها، قدرت بالا در برخی پارامترهای خاص، خصوصا در برابر حریفان و خط تهاجمی خاص، موثر است.

  • در مقابل یک خط حمله ی قوی در پاس کاری و یا دریبل زنی، سرعت و تکل زنی بازیکنان خط دفاع می تواند موثر باشد.
  • در مقابل یک خط حمله ی شوت زن، تکل زنی و کنترل توپ در دفاع می توان موثر باشد.

همچنین به طور کلی، قدرت بدنی دفاع، سرعت بالای دفاع ها و هدزنی آن ها نیز تاثیرات مثبتی در مقابل خطوط حمله ی حریف خواهند داشت.

به همین ترتیب، پارامترهای بسیار موثر در میانه های عقب، سرعت، پاس دهی و قدرت بدنی و کنترل است.

پارامترهای موثرتر در میانه های جلوزن، سرعت، پاس دهی، دریبل، شوت و گل زنی است.

پارامتر های بسیار مهم در خط حمله، سرعت، گل زنی، دریبل، شوت، هد زنی و کنترل توپ است.

انرژِی بازیکنان

پس از انجام هر بازی، بازیکنان تا حدی خسته می شوند. این خستگی بازیکنان، به میزان حضور بازیکن در زمین و همین طور استقامت بازیکن بستگی دارد.

خستگی بازیکنان در صورتی که در بازی های بعدی در ترکیب اصلی قرار نگیرند و یا با وجود بدنساز مناسب در ترکیب تیم، رفع شده و آمادگی بازیکن به وی بر می‌گردد.

در صورتی که انرژِی یک بازیکن 100% نباشد، تاثیر گذاری و قدرت کلی وی در بازی نیز به نسبت میزان انرژی وی کم خواهد شد.

فیکس بودن بازیکن در پست

هر بازیکن پست مشخصی دارد. قرارگیری بازیکن در پست غیر تخصصی وی، اندکی بر نحوه ی بازی وی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

هم چنین هر بازیکن در پست خود، ممکن است در بازی در سمتی از زمین ضعف داشته باشد. به طور مثال، قرار دادن بازیکنی در جناح راست، که در این سمت زمین تجربه ی کافی ندارد، بر عملکرد نهایی وی در بازی تاثیر منفی خواهد گذاشت. با این حال، تجربه ی وی را در سمت راست زمین برای بازی های بعدی افزایش خواهد داد.

رنگ سبز در تصویر () نشان دهنده قابلیت بالاتر بازیکن در سمت راست نسبت به بقیه پست‌ ها می‌باشد.

سیستم و استراتژی بازی

نوع سیستم بازی تیم، تاثیر بسیار زیادی در پر کردن خلا های تیم و استفاده ی بهینه از قدرت تهاجمی دارد. بازیکنان در سیستم مستر90، در 30 بخش مجزا در سطح زمین قرار می گیرند. نحوه ی قرارگیری آن ها در این 30 نقطه، تعیین کننده ی میزان پراکندگی قدرت تیم در سطح زمین است. مربی می تواند سیستم را مبتنی بر تمرکز بازیکنان در میانه و یا بخش های خاصی از زمین بچیند تا از نقاط ضعف حریف استفاده کند و یا این که بازیکنان را به طور پراکنده و منظم در زمین چیده و ریسکٍ ایجاد خلا در تیم خود را به حداقل برساند.

استراتژی ها نیز معمولا بر اساس شرایط بازی مانند حساسیت بازی و یا شرایط آب و هوایی و نیز میزان قدرت پارامترهای بازیکنان تعیین می شود. در صورتی که در بازی ای نیاز به برد دارید و چیزی برای از دست دادن وجود ندارد، سیستم تمام حمله ای آخرین تیر شماست با وجود این که ریسک ضد حملات حریف و تضعیف دفاع شما می تواند خطری بزرگ باشد.

استادیوم

این که بازی در خانه انجام شود و یا خارج از آن نیز بر عملکرد بازیکنان تا حدی تاثیر گذار است. البته این تاثیر فقط در بازی های لیگ وجود دارد. هر چه قدر تعداد تماشاگران طرفدار تیمی که در ورزشگاه حاضرند بیشتر باشد، تاثیر منفی بر تیم حریف نیز بیشتر خواهد بود.